Polski jacht klasy VO70 „I Love Poland” wygrał transatlantyckie regaty organizowane przez Royal Ocean Racing Club w klasyfikacji czasu rzeczywistego dla jednostek jednokadłubowych!

Polska załoga pod wodzą skippera Grzegorza Baranowskiego kompletnie zdominowała po raz drugi z rzędu coroczny transatlantycki wyścig RORC Transatlantic Race i wygrała klasyfikacje Line Honours dla jednostek jednokadłubowych. Na szczególną uwagę zasługuje wypracowana przewaga ponad 145 mil morskich nad drugim jednokadłubowcem, w momencie przecięcia linii mety. Polacy ukończyli regaty z czasem. Polski zespół pokonał trasę regat w 8 dni 23 godziny 43 minuty i 25 sekund.

Natomiast spośród wielokadłubowców najlepszy okazał się trimaran Maserati, który podczas tych regat ustanowił nowy rekord trasy wiodącej z Lanzarote na Grenadę, wynoszący 5 dni 5 godzin 46 minut i 26 sekund.

Teraz załoga I Love Poland, rozpocznie zmagania w sezonie regat na Karaibach.